Robinhood Markets ogłosił emisję dwumiliardowych obligacji zamiennych (convertible senior notes) z terminem zapadalności w październiku 2029. Papiery będą oferowane bez kuponu, co oznacza, że nie będą przynosić regularnych odsetek dla posiadaczy. Emisję prowadzą Goldman Sachs i JPMorgan, które otrzymały również opcję greenshoe na dodatkowy wolumen.

Tego typu narzędzia finansowe stają się coraz popularne wśród spółek technologicznych. Strategia opiera się na założeniu, że inwestorzy chętnie zrezygnują z bieżących dochodów odsetkowych, jeśli będą mieć możliwość zamiany obligacji na akcje w przyszłości i skorzystania na aprecjacji ceny papieru. Dla emitenta to atrakcyjne finansowanie bez obciążenia bieżącymi płatnościami odsetek.

Zebrane środki Robinhood zamierza przeznaczyć na program skupu akcji własnych, co jest typową strategią mającą na celu zwiększenie zysku na akcję i wsparcie kursu papieru. Fala emisji obligacji zamiennych bez kuponu od firm tech'nologicznych sugeruje, że sektor widzi potencjał wzrostu wartości akcji w nadchodzących latach, a inwestorzy są skłonni obstawiać tę wizję, akceptując ryzyko w zamian za potencjał zwrotu.